Rozmiar kół:

Rower miejski

Rower miejski – najlepszy środek lokomocji do jazdy po mieście

Trudno przecenić zalety jazdy rowerem po mieście. Wybierając rower miejski zamiast samochodu lub środka komunikacji publicznej, zapewniasz sobie codzienną dawkę ruchu, tak niezbędną do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Ćwiczysz mięśnie nóg, poprawia się krążenie krwi i wydolność płuc, a przy okazji możesz spalić nieco kalorii. Zwłaszcza jeśli wykonujesz pracę biurową, każda okazja do ruchu jest na wagę złota. Z tego względu, chociaż od czasu do czasu warto zostawić auto w garażu i wybrać rower.

Co więcej, korzystanie z roweru jako środka transportu może być znacznie tańsze niż jazda samochodem czy komunikacją miejską. Oszczędzasz na paliwie, biletach czy opłatach parkingowych. Nie dotyczy Cię stanie w korkach, znika również problem szukania miejsca do zaparkowania.

Ponadto rower miejski to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu. Nie generuje spalin ani hałasu. Wybierając rower zamiast auta, przyczyniasz się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza w mieście. Do roweru można przymocować siedzisko dla dziecka, dzięki czemu podróżowanie z małym pasażerem nie stanowi problemu.

Czym się wyróżnia konstrukcja miejskiego roweru?

Rowery miejskie – jak sama nazwa wskazuje – zostały zaprojektowane z myślą o poruszaniu się po przestrzeni zurbanizowanej: asfaltowych drogach czy ścieżkach rowerowych.

Duże, zazwyczaj 26- lub 28-calowe koła świetnie sobie poradzą z pokonywaniem nie zawsze idealnie równych dróg. Szerokie opony (ok. 40 mm) zapewniają dobrą przyczepność i dodatkową amortyzację. Rowery miejskie często wyposażone są w błotniki oraz osłony na łańcuch, co minimalizuje ryzyko zabrudzenia nogawki spodni.

Rowery miejskie zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić użytkownikom wyprostowaną pozycję podczas jazdy. Nie musisz się więc obawiać, że marynarka czy płaszcz będą krępować Twoje ruchy.

Ramy rowerów miejskich najczęściej wykonane są z aluminium, dzięki czemu sprzęt wyróżnia się lekką konstrukcją. Wniesienie go do autobusu czy zniesienie do piwnicy w bloku nie sprawia problemu. Większość rowerów miejskich, ma obniżoną ramę, ułatwiającą wsiadanie.

Idealny rower miejski, czyli jaki?

Wybór roweru miejskiego zależy od wielu czynników: rodzaju nawierzchni (gładka ścieżka rowerowa, jezdnia, która lata świetności ma już za sobą, a może kostka brukowa?), długości pokonywanej zazwyczaj trasy czy osobistych preferencji użytkownika. Na co zwrócić uwagę, wybierając rower miejski?

Chociaż ścieżek rowerowych w Polsce przybywa, nie każdy rowerzysta może cieszyć się gładką ścieżką w swojej okolicy. Najczęściej uczęszczana przez Ciebie trasa wiedzie przez dziurawą jezdnię lub nierówną kostkę brukową? Zwróć uwagę na to, czy wybrany rower miejski posiada dodatkową amortyzację.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając rower miejski, jest rozmiar ramy. Jak dobrać ten prawidłowy? Najlepiej jest zmierzyć wewnętrzną długość nogi (dobór ramy do wzrostu użytkownika może okazać się mniej precyzyjny). Przykładowo, jeśli wynosi ona 72-75 cm, odpowiedni będzie rower z ramą 17”. Rama 19” najlepiej sprawdzi się w przypadku osób o wewnętrznej długości nogi 75-80 cm. Przy każdym rowerze dostępnym w naszym sklepie internetowym znajdziesz tabelkę pomagającą w doborze ramy (kryje się pod przyciskiem “Dobierz ramę”).

Rowery miejskie Onilus – wysoka jakość w rozsądnej cenie

Szukasz roweru miejskiego dla siebie lub kogoś bliskiego? Skorzystaj z oferty Onilus. Rowery miejskie naszej marki są wyposażone w osprzęt Shimano – japońskiej firmy, od lat będącej liderem w branży części do rowerów. Możesz mieć więc pewność, że napęd cię nie zawiedzie.

Wszystkie rowery miejskie Onilus projektujemy i produkujemy w Siedlcach, kupując rower naszej marki wspierasz więc lokalny biznes. Działamy od 1997 roku, a na swoim koncie mamy ok. 500 wprowadzonych na rynek modeli. Lata doświadczenia sprawiają, że każdy model zapewnia bezpieczną i przyjemną jazdę, o czym zdążyło się przekonać ponad milion zadowolonych Klientów.

Zamawiając rower miejski na Onilus.pl, nie musisz obawiać się długiego oczekiwania na zamówiony sprzęt – wybrany model wyślemy do Ciebie kurierem w ciągu 48 godzin. Oczywiście rowery naszej marki możesz nabyć również stacjonarnie w 80 miastach na terenie Polski. Masz dodatkowe pytania? Nie możesz się zdecydować na konkretny model? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – obsługa naszego sklepu internetowego służy pomocą i fachową poradą.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl