Rower dziecięcy

Rower dziecięcy – początek przygody na całe życie

Nauka jazdy na rowerze dostarcza dużych emocji zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Wielu maluchów nie może się doczekać, kiedy wsiądą na swój pierwszy rower dla dzieci i zazdrośnie patrzy na starsze dzieci, które szaleją na swoich jednośladach. Pierwsze chwile na rowerze często zapadają w pamięć dziecka – warto zadbać o to, by były to dobre wspomnienia. Odpowiednio dobrany rower dziecięcy to tylko połowa sukcesu. Ważne jest również pozytywne nastawienie rodziców. Do nauki jazdy na rowerze warto podejść na luzie. Jazda ma być przede wszystkich frajdą dla dziecka. To, kiedy opanuje samodzielną jazdę na dwukołowym pojeździe, jest sprawą drugorzędną.

Dużą popularnością wśród rodziców najmłodszych dzieci cieszą się rowery dziecięce na czterech kółkach. Taki model pozwoli oswoić się dziecku z pojazdem i pokaże, ile przyjemności może dawać przejażdżka w towarzystwie rodziców lub rówieśników. Kiedy mały rowerzysta będzie już gotowy, dodatkowe kółka można łatwo zdemontować i rozpocząć naukę jazdy na rowerze dwukołowym.

Korzyści z jazdy rowerem dla dzieci

Przejażdżka rowerem to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu dla dzieci. Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie Twojego malucha. Jeżdżąc rowerem, dziecko ćwiczy koordynację ruchową i równowagę, a także poprawia wydolność układu oddechowego. Jazda rowerem angażuje różne grupy mięśni nóg, ramion, pleców oraz brzucha, zapewniając codzienną porcję ruchu tak ważną dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.

Ponadto ruch na świeżym powietrzu pomaga zredukować stres i stanowi doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami i budowania przyjaźni. Wspólna przejażdżka w gronie kolegów i koleżanek to świetna alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem komputera czy smartfona. Ponadto regularna jazda na rowerze pomoże budować pozytywne nawyki na przyszłość – dziecko, które od najmłodszych lat aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu, będzie szukało okazji do ruszenia się z kanapy także w przyszłości. Dlatego warto zainwestować w rower dla dzieci i jak najczęściej zachęcać dziecko do przejażdżek.

Rower dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając rower dziecięcy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Nie warto kupować dziecku roweru na wyrost, by posłużył jak najdłużej, zwłaszcza że rowery dla dzieci z reguły pozwalają na regulację wysokości siodełka i kierownicy. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego oparcia stóp o podłoże, kiedy nie trzyma ich na pedałach – dzięki temu poczuje się pewnie.

Dla przedszkolaków najodpowiedniejsze będą rowery dziecięce o średnicy kół od 12 do 15 cali. Pięcio- i sześciolatki mogą próbować swoich sił na rowerach wyposażonych w kołach o średnicy 16 cali. Z kolei rowery o kołach 18-20-calowych to doskonały wybór dla dzieci w wieku 6-10 lat.

 

Rower dziecięcy powinien zapewniać dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Warto więc zwrócić uwagę, czy ma odblaski, które poprawią widoczność Twojej pociechy. Niektóre modele rowerów mają również specjalne flagi z tyłu roweru, dzięki którym naprawdę trudno przeoczyć małego cyklistę. Dzwonek pozwoli zaalarmować pozostałych użytkowników chodnika, że nadjeżdża rowerzysta i prosi o zrobienie mu miejsca. Rowery dla dzieci wyposażone są zazwyczaj w co najmniej jeden hamulec ręczny – upewnij się, czy Twoje dziecko bez problemu może go chwycić i użyć.

Rowery dla dzieci – szeroki wybór w ofercie Onilus

W ofercie Onilus znajdziesz rowery dla dzieci różnego rodzaju, dzięki czemu z łatwością wybierzesz odpowiedni model dla swojej pociechy. Najmłodszym rowerzystom polecamy rowery dziecięce z bocznymi kółkami i dodatkowym uchwytem dla opiekuna. Dzięki niemu i rodzic, i dziecko poczują się pewniej podczas jazdy. Kiedy maluch nabierze wprawy, boczne kółka oraz popychacz można łatwo odmontować, by dziecko mogło cieszyć się w pełni samodzielną jazdą.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by maluch od razu uczył się jazdy rowerem dziecięcym na dwóch kółkach, zwłaszcza jeśli całkiem nieźle radził sobie z utrzymaniem równowagi na rowerku biegowym – takie modele również znajdziesz wśród propozycji Onilus.

Rowery dziecięce Onilus dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – coś dla siebie znajdą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Zamów wymarzony rower dla swojej pociechy jeszcze dziś, a wyślemy go przesyłką kurierską w ciągu 48 godzin. Rower dla dzieci Onilus możesz również nabyć w jednym z 80 punktów stacjonarnych na terenie całej Polski.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl