Rozmiar kół:

Rower junior

Rower junior – idealny pojazd dla dziecka w wieku szkolnym

Rower junior to doskonały pojazd dla dziecka, które wyrosło już roweru typowo dziecięcego, a jest jeszcze za małe na rower dla dorosłych. Rowery junior są zazwyczaj wyposażone w koła o średnicy 24 cali, będą więc odpowiednie dla młodych rowerzystów o wzroście od 120 do 145 cm. W zasadzie tego typu rowery niewiele różnią się od jednośladów dla dorosłych – są wyposażone w przerzutki, hamulce, mogą występować w różnych wersjach itp. Po prostu ich rozmiar jest dostosowany do proporcji ciała dziecka.

Dzieci powyżej 10. roku życia mogą poruszać się na rowerze bez nadzoru osoby dorosłej. Rower junior stanie się więc idealnym środkiem transportu do szkoły, pozwoli szybko dostać się do domu przyjaciela czy po prostu wybrać się na przejażdżkę ze znajomymi. Zapewni dziecku codzienną dawkę aktywności fizycznej, która jest niezbędna do zachowania zdrowia.

Zalety jazdy na rowerze junior

Trudno przecenić zalety jazdy na rowerze, zwłaszcza w czasach, gdy coraz więcej czasu nie tylko my, ale również nasze dzieci spędzamy w pozycji siedzącej w zamkniętych pomieszczeniach. Jazda na rowerze rozwija mięśnie nóg, pleców, brzucha i ramion – również te głębokie, które podtrzymują kręgosłup. Poprawia wydolność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Pomaga zapobiegać otyłości, która staje się niestety coraz bardziej powszechna wśród dzieci, a także ma dobry wpływ na ogólną kondycję organizmu.

Jazda na rowerze poprawia nie tylko kondycję fizyczną, ale również pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jak każda aktywność fizyczna sprzyja wydzielaniu się endorfin, zwanymi hormonami szczęścia. Ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu (pod warunkiem, że dziecko nie korzysta z ekranów przed snem). Ponadto rowerowe przejażdżki są doskonałym sposobem na spędzanie czasu w gronie rówieśników. Warto więc zainwestować w dobry rower junior, ponieważ z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego dziecka.

Jak wybrać najlepszy rower junior dla Twojego dziecka?

Rower junior powinien zapewniać dziecku bezpieczną jazdę. Niektóre z modeli wyposażone są w odblaski oraz światła LED, które poprawią widoczność Twojego dziecka na drodze w pochmurny dzień. Warto również uczulać dziecko na kwestie związane z odpowiedzialnym zachowaniem się na drodze, jak np. przeprowadzanie pieszo roweru przez przejście dla pieszych. Najlepszy nawet sprzęt nie zapewni młodemu rowerzyście bezpieczeństwa, jeśli będzie się on zachowywał ryzykownie.

Rower dla dziecka powinien być również lekki. Zbyt ciężki rower w stosunku do wagi dziecka obniży komfort jazdy, a ponadto może utrudniać dziecku wprowadzanie go do klatki schodowej czy wnoszenie na wyższy krawężnik. Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonany rower. Aluminium zapewnia rowerowi trwałość, a przy tym pozwala zachować niską wagę sprzętu, więc rower z aluminiową ramą będzie dobrym wyborem.

Wybierając rower junior, warto zaangażować dziecko w proces decyzyjny. Pozwól mu wybrać kolor, jaki mu się podoba, czy wypowiedzieć się w kwestii liczby przerzutek. Jeśli wybieracie rower stacjonarnie, niech „przymierzy” sprzęt i sprawdzi, czy siodełko jest wystarczająco wygodne. Szukasz roweru przez internet? Pokaż dziecku kilka modeli, które wydają Ci się odpowiednie i zapytaj je o zdanie. Pamiętaj, że rower junior jest przeznaczony dla Twojego dziecka i to przede wszystkim jemu ma się podobać. Z pewnością będzie chętniej korzystać ze sprzętu, które samo wybierze.

Rowery junior w ofercie Onilus

Solidny rower junior dla swojego dziecka znajdziesz w ofercie Onilus. Wszystkie modele rowerów junior marki Onilus są wyposażone – podobnie jak rowery dla dorosłych – w niezawodny osprzęt Shimano. Możesz mieć więc pewność, że rower posłuży Twojemu dziecku przez długi czas, nawet jeśli będzie intensywnie użytkowany. Rowery Onilus są objęte dwuletnią gwarancją, zaś na ramy dajemy aż 5 lat gwarancji.

Rowery dostępne w naszym sklepie internetowym mają zróżnicowaną kolorystykę, dzięki czemu coś dla siebie znajdą tu zarówno dziewczyny, jak chłopcy. W przypadku zamówienia roweru Onilus online, wyślemy go do Ciebie w ciągu 48 godzin za pośrednictwem kuriera, dzięki czemu Twoje dziecko już wkrótce będzie mogło cieszyć się jazdą na upragnionym rowerze.

Wolisz kupić rower junior Onilus stacjonarnie? Jest to możliwe w jednej z 80 lokalizacji na terenie całego kraju. Najbliższego dystrybutora naszych rowerów szukaj w zakładce Znajdź sprzedawcę. Rozumiemy, że wybór roweru dla Twojego dziecka to naprawdę ważna sprawa, dlatego w razie wątpliwości służymy fachową poradą. Zadzwoń do nas lub napisz e-mail, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl