Rowery junior

Rowery junior

   Rower junior pojawia się w życiu dziecka między 7 a 12 rokiem życia. Jest odpowiedni dla osób o wzroście 120 cm do 145 cm.Ten typ pojazdu jest wariantem przejściowym między typowym rowerkiem dziecięcym a rowerem "dorosłym". Te modele są na więcej niż jeden sezon. Nie wyrasta się z nich szybko jak z pierwszego rowerka.

   Rowery dla juniora zbudowane są podobnie jak pojazdy dla dorosłych użytkowników. I jak one wystepują w różnych typach: miejskie, mtb, cross i inne. Są tylko w wersji mniejszej dopasowanej do wzrostu dziecka. Mają najcześciej koła o średnicy 24 cali, stalową lub aluminiową ramę, całkiem profesjonalny osprzęt. Rowery te są droższe od typowych pojazdów dziecięcych. Wynika to najczęściej z ich wyposażenia w: przerzutki, amortyzatory, hamulce, światła i inne komponenty.  
   Rowery junior różnią się między sobą nie tylko budową, co decyduje o typie roweru i stylu jazdy, ale też projektem graficznym. Wybierając taki sprzęt warto uważnie słuchać przyszłego użytkownika jednośladu. Aby jazda na nowym rowerze była jak najbardziej komfortowa. Warto pamiętać, że w czasie przesiadania się na pojazd juniorski dziecko zdobywa kartę rowerową. Która uprawnia do poruszania się po drogach publicznych. Dobrze dobrany rower sprawi, że dziecko podczas jazdy będzie bezpieczniejsze. Bo skupione na innych uczestnikach ruchu. A nie próbach ujarzmienia jednośladu.
   Jeśli szukasz dla swego juniora roweru. Zapoznaj się z naszą ofertą tego typu pojazdów.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl