Rowery trekkingowe. Główne cechy.

rower trekkingowy onilus

    Choć definicja mówi, że trekkingowy oznacza wyprawowy. To faktem jest, że rowery trekkingowe są uniwersalnymi pojazdami. Odnajdzie się na wyprawie rowerowej jak i w miejskiej dżungli. Ma możliwość montowania sakw w które można włożyć rzeczy niezbędne do pracy, szkoły. Czy też zapakować większe zakupy. Z tego powodu rower trekkingowy będzie doskonałym środkiem lokomocji w codziennym użytkowaniu.
    Typowa rama takiego roweru jest wykonana z aluminium. Widelce są amortyzowane. Zapewniają one komfort na wyboistych polnych drogach oraz podczas przejazdów przez krawężniki i tym podobne małe przeszkody.
Koła w rowerach trekkingowych mają rozmiar 28 cali, a szerokość opon wynosi około 40-45 mm. Duże koła zapewniają sprawne toczenie i dobre utrzymanie prędkości. Bieżniki w trekkingach są uniwersalne, mają najczęściej lekki protektor, który zapewnia dobre toczenie na twardych nawierzchniach, ale jednocześnie pozwala bezpiecznie wjechać na ziemne i szutrowe trasy. Napędy rowerów trekkingowych mają przeważnie trzy tarcze z przodu i między 7 a 10 biegów z tyłu.
    Jednym ze znaków rozpoznawczych roweru trekkingowego jest pełne wyposażenie. Tego typu pojazdy zjeżdżają z linii montażowej z pełnym wyposażeniem: błotniki, bagażnik, komplet oświetlenia, nóżkę.
Zaletą trekkingów jest wygoda. Ułożenie ciała oraz różnego rodzaju dodatki (np, amortyzowane siodła) mają za zadanie zapewnić rowerzyście jak największy komfort. Mamy więc sporo rozwiązań, które mają izolować od wibracji pochodzących od drogi. A ułożenie ciała jest raczej rekreacyjne. Będzie ono wygodne nawet dla osoby, która jeździ na rowerze rzadko.
Tego typu rowery nie są najszybsze, ale gwarantują wygodę podczas jazdy.
    Jeśli poszukujesz roweru z takimi rozwiązaniami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rowerów trekkingowych Onilus.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl