Rowery miejskie. Charakterystyka

Rowery miejskie. Charakterystyka

Każdego roku na drogach pojawiają się steki nowych aut. Ograniczona przepustowość miejskich ulic powoduje tworzenie się długich korków.

Dojazd do pracy, na uczelnię czy spotkanie znacznie się wtedy wydłuża.

Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zmiana środka lokomocji. Jako zamiennik samochodu coraz częściej są wybierane rowery miejskie. Dodatkowo rower nie zajmuje dużo miejsca. Możemy go zostawić praktycznie wszędzie. Co uwalnia nas od porannego szukania miejsca do parkowania.
  Rower miejski ma być wygodny, bezpieczny i funkcjonalny, przystosowany konstrukcją do specyfiki jazdy po mieście. Czyli poruszania się po twardej , w miarę równej powierzchni, która potrafi zaskakiwać nagłą wyrwą w asfalcie czy inną przeszkodą. Gdzie ulice są pełne innych uczestników ruchu. W takim środowisku rowerzysta powinien móc szybko zatrzymywać się i ruszać, mieć doskonałą widoczność i sam powinien być zauważalny dla innych. To ma być pojazd używany codziennie. Umożliwać jazdę na nim w różnych strojach, chronić rowerzystę i jego odzież przed zabrudzeniem. Pozwolić łatwo przewieźć podręczne rzeczy.
  Te wszystkie elementy decydują o budowie i wyposażeniu miejskiego roweru. Dlatego posiada najczęściej bagażnik z tyłu lub/i pojemny kosz mocowany na kierownicy. Przednią i tylną lampę, aby być widocznym, dzwonek żeby być słyszalnym. Dość duże wygodne siodełko. Stosunkowo gładkie opony i duże koła, które sprawią, że wszelkie nierówności spotkane na trasie będą mniej odczuwalne. Posiada pełne błotniki rowerowe, często w tych modelach spotyka się osłony na tylne koła. Osłona łańcucha zabezpiecza ubranie przed zabrudzeniem lub wkręceniem się go w mechanizm napędowy. Stopka rowerowa (często nazywana nóżką) uwalnia użytkownika roweru od gorączkowego szukania oparcia dla swego pojazdu. Coraz częściej rowery miejskie posiadają przerzutki (co najmniej trzy biegi). Kierownica jest z reguły duża z ergonomicznie wyprofilowanymi uchwytami.
  Budowa tych rowerów sprawia, że porusza się na nich o prostej sylwetce. Dzięki temu rowerzysta może lepiej kontrolować sytuację na trasie. Jest też bardziej widoczny dla innych uczestników ruchu.
  Należy pamiętać, że rowery miejskie są przeznaczone do wygodnej podróży, a nie szybkiej. Stąd piasty stosowane w tych rowerach nie pozwalają na rozwinięcie wielkich prędkości, ale zapewniają wygodną podróż rowerem.
  Jeśli chcesz minimalnie odczuwać pojawiające się korki uliczne, marzysz o lepszej kondycji. Przejrzyj szeroką gamę rowerów miejskich Onilus . Dobierz rower dopasowany do Twoich wymagań. I wyruszcie razem na zdobywanie miejskiej przestrzeni.

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl