Idealny rower miejski — ile kosztuje i jaki wybrać?

Idealny rower miejski — ile kosztuje i jaki wybrać?

Decyzja zapadła: kupujesz rower miejski! Jaki wybrać? Na jak duży wydatek się przygotować? O rowerach wiemy wszystko i chętnie dzielimy się wiedzą. U nas znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jedyny w swoim rodzaju rower miejski

Bez wątpienia rowery miejskie są najbardziej eleganckie ze wszystkich. Jeśli chcesz dojeżdżać na nich do pracy lub udawać się na zakupy, prawdopodobnie sprawdzą się lepiej niż klasyczne „górale”. Zatem dobry wybór!

Jeśli zapoznałeś się już z ofertą dostępną na rynku, z pewnością zastanawiasz się, jaki rower miejski sprawi, że będziesz naprawdę zadowolony. Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od kilku czynników.

Pamiętaj, że to, ile kosztuje rower miejski, zależne jest od tego, z czego jest wykonany, jaki osprzęt został do niego dołączony, a czasem nawet… jego koloru. Nie daj się zwieść promocjom „na wszystko”! To, czego naprawdę potrzebujesz, to dobry sprzęt, który nie będzie co chwilę wymagał wizyty w serwisie rowerowym i który nie będzie „na wyrost”. Co to znaczy?

Zawsze zachęcamy naszych klientów, aby stawiali na jakość, a nie ilość. Jeśli nie potrzebujesz trackera GPS, najlepszych z możliwych przerzutek i różnych gadżetów — nie wydawaj pieniędzy bez sensu. Najlepszy na rynku sprzęt nie zawsze będzie najlepszy właśnie dla Ciebie.

Jaki rower miejski wybrać?

W rowerze miejskim zawsze zachowujemy wyprostowaną pozycję w trakcie jazdy (a nie pochyloną jak np. w rowerach szosowych, czy MTB). Zazwyczaj takie modele mają szersze siodełko. Miło, jeśli mają dodatkowo amortyzowany widelec czy wspornik siodła — docenisz to zwłaszcza na brukowanych ulicach i przy wjeżdżaniu na krawężniki.

Czego warto jeszcze szukać podczas zakupu i jaki rower miejski wybrać na swój pierwszy?

  • Rama: Najpopularniejsze są ramy aluminiowe. Są lekkie, odporne na korozję i stosunkowo niedrogie. Stalowe są tańsze, ale cięższe: obecnie tego typu rowery to raczej pozostałość po dawnej erze i kupowane są głównie przez kolekcjonerów. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na rozmiar ramy. Dopasowuje się go do Twojego wzrostu i długości nóg — w Onilus przy każdym rowerze znajdziesz wygodną ściągawkę, która pomoże Ci dobrać rozmiar dla Ciebie.
  • Koła: Standardowy rozmiar to 28 cali, ale dostępne są też mniejsze (26 cali). Większe koła lepiej pokonują nierówności i nadają rowerom miejskim tego charakterystycznego wyglądu. Pamiętaj jednak, że mniejsze koła są bardziej zwrotne i szybsze.
  • Przerzutki: W mieście zazwyczaj wystarczy niewielka liczba przerzutek. Zazwyczaj umieszcza się 3 w tylnej piaście. Jeśli planujesz dłuższe wycieczki, warto rozważyć większą liczbę biegów lub rozważyć zakup np. roweru trekkingowego, który łączy w sobie cechy miejskiego i górskiego.
  • Hamulce: Najpopularniejsze to hamulce typu V-brake (szczękowe) i tarczowe. Te drugie są skuteczniejsze, zwłaszcza w deszczu. Szybciej pozwalają zahamować i są mniej awaryjne. Jednak V-brake świetnie sprawdzają się na terenach miejskich i są wystarczająco skuteczne.
  • Wyposażenie: Bagażnik, błotniki, oświetlenie – to elementy, które znacząco podnoszą komfort jazdy w mieście. Pamiętaj, że jadąc na rowerze, jesteś uczestnikiem ruchu drogowego i jesteś zobowiązany do posiadania świateł pozycyjnych!

Niezależnie od tego, jak dobry będzie Twój nowy sprzęt, będzie potrzebował regularnej konserwacji. Możesz przeprowadzać ją sam lub korzystać z pomocy profesjonalistów. Za dbanie o jego stan techniczny Twój rower odwdzięczy Ci się wieloma sezonami wspólnej jazdy.

Ile kosztuje rower miejski?

Ceny rowerów miejskich zaczynają się już od kilkuset złotych, ale z takim sprzętem zapewne długo nie pojeździsz. W tej cenie po prostu niemożliwe jest stworzenie modelu, który posiada mało awaryjny osprzęt i jest wykonany z solidnych materiałów.

Zdecydowanie lepsze modele zaczynają się od 1200 złotych w górę. W naszym sklepie kupisz doskonałej jakości modele za 1499 zł, które posiadają przerzutki Shimano i są objęte gwarancją pięcioletnią na osprzęt i dwuletnią na ramę.

Wydając ponad 2000 złotych, dostajesz rower wysokiej klasy, któremu żadne „kocie łby”, tory tramwajowe czy inne miejskie przeszkody nie będą straszne i to przez długie lata.

Pamiętaj, że pytanie ile „kosztuje rower miejski” jest równie precyzyjne, co „ile kosztuje samochód”. Górna granica jest tutaj niemal nieograniczona. Dlatego tak ważne jest szukanie roweru, który mieści się w Twoim budżecie, ale jest jednocześnie najlepszym z możliwych w danym przedziale cenowym.

Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz konkretnych elementów w Twoim nowym rowerze lub nie możesz zdecydować pomiędzy dwoma różnymi modelami — skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze, który będzie dopasowany do wszystkich Twoich potrzeb.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl